SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 5522598
*
nr 552 2598
Coaster
ett par, England, pläter
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 19:00:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 21:15:13
1
600 kr
16/11 12:03:59
2
650 kr
17/11 14:54:24
3
700 kr
17/11 15:13:42
4
1.000 kr
17/11 15:14:36
5
1.300 kr
17/11 16:16:52
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coaster
nr 552 2598
Coaster
ett par, England, pläter
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 21:15:13 | 1 | 600 kr |
16/11 12:03:59 | 2 | 650 kr |
17/11 14:54:24 | 3 | 700 kr |
17/11 15:13:42 | 4 | 1.000 kr |
17/11 15:14:36 | 5 | 1.300 kr |
17/11 16:16:52 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41